Mikrodermabrazja diamentowa
Czym jest zabieg Mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazje diamentową wykonuje się najczęściej u osób mających rozszerzone port, łojotok, widoczne zaskórniki, ale także u tych, których skóra jest wiotka i pozbawiona blasku. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest również dla osób mających widoczne przebarwienia, a także blizny, np. po trądziku lub ospie. Przed przeprowadzeniem zabiegu, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem, który sprawdzi czy na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.
Zabieg ten polega na usuwaniu martwego naskórka w sposób mechaniczny. Jego usunięcie sprawia, że pobudzone zostają fibroblasty odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu (którego ilość spada wraz z wiekiem), na wskutek czego skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Tak oczyszczona cera szybciej się regeneruje, a także lepiej przyswaja składniki zawarte w stosowanych na co dzień kosmetykach.
Regularnie wykonywana mikrodermabrazja diamentowa pozwala także zredukować zmarszczki, zmniejszyć widoczne pory i usunąć przebarwienia. Koszt takiego zabiegu, zależy od części ciała, na której jest wykonywany (twarz, szyja, dekolt), a także od tego czy zabieg ma być uzupełniony o dodatkowe preparaty, np. jego cena będzie wyższa, jeśli peeling mechaniczny zostanie wzbogacony o maskę nawilżającą lub aplikację ampułki.
Mimo tego, że już po pierwszym zabiegu cera staje się gładsza i nabiera blasku dla uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie mikrodermabrazji diamentowej od trzech do sześciu razy. Liczbę zabiegów koniecznych do wykonania najlepiej ustalić z kosmetologiem, który na podstawie predyspozycji oraz stanu skóry wskaże jaka liczba będzie wystarczająca.