Mezoterapia igłowa

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna (nazywana przez klientów także jako „dermapen”) to minimalnie inwazyjny zabieg będący alternatywą dla procedur z zakresu medycyny estetycznej. Jest połączeniem technologii medycznej i kosmetycznej. Polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry przy użyciu specjalistycznej głowicy z wieloma mikroigłami o dł. 0,5-2,5 mm. Nakłucia są kontrolowane zarówno pod względem ich liczby, jak i głębokości.

 

Cele mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej to pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry oraz ułatwienie transportu w głąb tkanki substancji aktywnych, które aplikowane są poprzez mikroigły. Procesy regeneracyjne i poprawiające stan skóry pobudzone zostają przez miejscowe zniszczenie struktury tej tkanki podczas jej kontrolowanego mikronakłuwania. Jednocześnie, powstające wówczas mikrokanaliki stają się ścieżkami, którymi bioaktywny koktajl kosmetyczny dociera w głąb skóry. Aktywne składniki koktajlu dobierane są indywidualnie do klienta, w zależności od stanu jego skóry. W katalogu substancji biologicznie czynnych, które mogą być dostarczane podczas zabiegu do skóry, są składniki zapewniające skórze nawilżenie, wzmocnienie struktury, a także takie, które pobudzają metabolizm komórkowy i produkcję kolagenu i elastyny, m.in. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe.

 

Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa frakcyjna?

Po oczyszczeniu, zdezynfekowaniu i znieczuleniu skóry kosmetyczka przesuwa po niej głowicą zaopatrzoną w kilkanaście mikroigieł, które w regularnych odstępach czasu i odległości delikatnie dziurkują powierzchnię tkanki. Ponieważ każda mikroigła ma tę samą długość, zatem głębokość nakłuć, a także kąt, pod jakim nakłucia są wykonywane, pozostają ściśle określone i zawsze takie same dla każdej igły i każdego miejsca poddawanego zabiegowi. Wskutek tego bioaktywny koktajl dostaje się zawsze na tę samą głębokość do tkanki, co przekłada się na lepsze pobudzenie procesów odnowy skóry.

 


Jak działa mezoterapia mikroigłowa frakcyjna?

Wskutek nakłuć w skórze pojawiają się mikrokrwawienia. Wyzwala to fizjologiczną kaskadową reakcję, podczas której uwalniane są m.in. czynniki wzrostu znajdujące się we krwi. Pobudzają one tkankę do procesów naprawczych, w tym produkcji kolagenu i elastyny. Z kolei bioaktywny koktajl wstrzykiwany w powstałe w skórze mikrokanaliki dostarcza składników, dzięki którym regeneracja skóry przebiega sprawnie.
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna – efekty zabiegu

 

Zabieg ten działa w dwóch płaszczyznach: rewitalizuje i regeneruje skórę. Uzyskuje się tu rezultaty widoczne natychmiast po zabiegu, a także ujawniające się stopniowo w ciągu kilku tygodni po mezoterapii – co wynika z postępującej regeneracji i rewitalizacji skóry.

 

Efekty zabiegu:

    rewitalizacja skóry i poprawa jej struktury poprzez remodeling włókien kolagenu i elastyny;
    widoczne jest lepsze nawilżenie, ujędrnienie i napięcie tej tkanki;
    redukcja zmarszczek, blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień, fałdek;
    poprawa wolumetrii twarzy;
    lepsze ukrwienie skóry.

 

Jak często wykonywać mezoterapię mikroigłową?

 

Liczba zalecanych zabiegów mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej zależy od kondycji i problemu skóry. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta, a z czasem zauważa się poprawę struktury i koloru skóry. Jednak, aby osiągnąć zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry, konieczne jest w większości przypadków wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Dla poprawienia ogólnego stanu i odmłodzenia skóry zwykle zaleca się 2-5 zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach. Przy bliznach, zwłaszcza starych, może zaistnieć konieczność większej liczby zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni.


Wskazania do mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej

Zabieg jest polecany w następujących przypadkach:

  + wiotkość i suchość skóry twarzy, szyi oraz dekoltu;;
  + zmarszczki na twarzy, ciele i na dłoniach;
  + cellulit w obrębie ud, brzucha, pośladków;
  + rozstępy;
  + łysienie lub nadmierne wypadanie włosów;
  + przebarwienia;
  + blizny potrądzikowe;
  + trądzik (bez zmian zapalnych);
  + skóra cienka, naczyniowa.

 


    Przeciwwskazania do zabiegu frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej

Są to:

   - ciąża i karmienie piersią;
   - skłonność do tworzenia bliznowców;
   - nowotwory skóry;
   - alergie na metale i składniki aktywne zawarte w koktajlach do mezoterapii mikroigłowej;
   - zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
   - stany zapalne na skórze;
   - zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry;
   - autoimmunologiczne choroby skóry;
   - trądzik pospolity i różowaty;
   - osłabiona zdolność regeneracji skóry;
   - stosowanie leków bezpośrednio na skórę;
   - przerwanie ciągłości skóry, otwarte rany;
   - poparzenia;
   - znamiona;
   - zaburzenia czucia;
   - terapia retinoidami (stosowana w ciągu ostatnich 6 miesięcy).

 

Zalecenia pozabiegowe

    W pierwszym tygodniu po zabiegu nie należy narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna).
    Przez około 6 tygodni po zabiegu należy unikać słońca oraz stosować krem z filtrem. W tym czasie również nie należy poddawać się masażom i nie należy używać szorstkich ręczników.
    Przez kilka dni po zabiegu nie należy pić alkoholu.

 liczba odwiedzin: 897214      online: 1
© 2022 MBEST