KOSMETYKA TWARZY
MEZOTERAPIA RADIOFRAKCYJNA RF

MEZOTERAPIA RADIOFRAKCYJNA RF

MEZOTERAPIA RADIOFRAKCYJNA RF

Zabieg wykorzystuje technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, czyli połączenie technologii fali radiowej, dającej efekt termoliftingu, oraz mikroigieł, które mechanicznie pobudzają skórę poprzez serię nakłuć i jednocześnie będące przekaźnikiem fali radiowej.

Specjalna głowica wyposażona w 36 złotych mikroigieł nakłuwa skórę na głębokość - w zależności od wskazań - od 0,5 do 3,5 mm, jednocześnie przewodząc fale radiowe prowadzące do podgrzania wewnętrznych warstw skóry do temperatury 45-60°C . Głowica emituje również światło LED, które dodatkowo pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, wpływając na strukturę skóry oraz jej koloryt.

Vivance

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Następnego dnia mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze strupki, które są efektem krótkotrwałym i przemijającym. Po zabiegu wskazane jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Klienta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze.

 


Urządzenie wyposażone jest w 2 rodzaje kartridży igłowych.

I. kartridż z izolowanymi igłami - jest to 36 złotych igieł nakłuwających skórę i przewodzących falę radiową tylko na końcowym odcinku igły. Podgrzanie następuje tylko w głębokich warstwach skóry, a więc zabieg ma działanie przede wszystkim liftingujące. Naskórek jest minimalnie uszkodzony mechanicznie, przez co następuje jego szybkie gojenie się.

Efektem zabiegu jest lifting i odmłodzenie skóry, ujędrnienie i pogrubienie skóry, redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy, wiotkiego podbródka, zmarszczek na szyi.

II. kartridż z nieizolowanymi igłami - jest to 36 złotych igieł nakłuwających skórę, ale odsłoniętych tak, aby przewodnictwo fal radiowych następowało na całej długości igły. Podgrzanie tkanek następuje we wszystkich warstwach skóry, przez co występuje silniejsze uszkodzenie naskórka i dłuższe gojenie, ale zabieg oprócz efektu liftingującego działa również wygładzająco i wyrównująco strukturę skóry.

Efektem zabiegu jest zarówno lifting i ujędrnienie skóry, ale również wygładzenie i spłycenie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku, wyrównanie kolorytu skóry a także redukcja blizn i rozstępów.


Zalety zabiegu MEZOTERAPII RADIOFRAKCYJNEJ RF

- zabieg można wykonywać przez cały rok
- krótki okres rekonwalescencji po zabiegu
- bardzo efektywna stymulacja produkcji włókien kolagenowych i elastynowych
- możliwość łączenia z innymi technologiami
- szybkie rezultaty na wiele lat

 

Wskazania do zabiegu

- zmarszczki, bruzdy, potrzeba odmłodzenia twarzy
- wiotkość lub zmniejszona elastyczność skóry
- trądzik, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory
- blizny i rozstępy
- przebarwienia
- cellulit
- nadpotliwość

 

Obszary zabiegowe

Obszary, które możemy poddawać zabiegowi to:

- twarz - likwidacja 'chomików', poprawa owalu, ujędrnienie i lifting skóry, poprawa struktury i kolorytu
- okolice oczu - redukcja worków pod oczami, zmarszczek oraz opadających powiek
- szyja, dekolt, dłonie - rewitalizacja, pogrubienie i zagęszczenie skóry
- piersi - lifting piersi i ujędrnienie skóry, likwidacja rozstępów
- brzuch - ujędrnienie wiotkiej skóry, redukcja rozstępów
- pośladki - zmniejszenie widoczności rozstępów, zagęszczenie skóry, lifting
- uda - redukcja rozstępów, ujędrnienie skóry
- ramiona - redukcja wiotkości skóry, zmniejszenie tzw. pelikanów

 

Efekty zabiegu

- poprawa napięcia skóry i zwiększenie elastyczności
- lifting twarzy, poprawa konturu twarzy
- zmniejszenie widoczności porów
- wygładzenie zmarszczek
- zmniejszenie widoczności rozstępów i blizn
- silne nawilżenie skóry w efekcie wytworzenia endogennego kwasu hialuronowego

 


Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia przeciwwskazań. Skóra zostaje znieczulona specjalistyczną maścią, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu. Za pomocą głowicy wyposażonej w 36 mikroigieł skóra nakłuwana jest na głębokość - w zależności od wskazań - od 0,5 do 3,5 mm, i jednocześnie podgrzana do temperatury 45-60°C . Głowica emituje również światło LED, które pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, wpływając na strukturę skóry oraz jej koloryt. Procedura może trwać od 1 do 2 godzin, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej.

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Następnego dnia mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze strupki, które są efektem krótkotrwałym i przemijającym. Po zabiegu wskazane jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Klienta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze.

 

Rekomendowana liczba zabiegów

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 3-5 zabiegów wykonywanych co 4 tygodnie. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa.

 


Przeciwwskazania do zabiegu

- ciąża i karmienie piersią
- kuracja izotretynoiną, sterydami
- przerwanie ciągłości naskórka
- aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka)
- infekcje skóry ( wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
- zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
- ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu
- uszkodzenie nerwów obwodowych
- choroby nowotworowe skóry, neuralgia i radikulopatia.

Vivance
 liczba odwiedzin: 875764      online: 1
© 2022 MBEST