Manicure klasyczny

To podstawowy typ manicure’u. Polega na opiłowaniu końcówki paznokcia w celu nadania mu pożądanego, dopasowanego do dłoni kształtu, a także na wygładzeniu płytki paznokcia oraz odsunięciu skórek za pomocą kopytka i wycięciu ich cążkami. Zabieg obejmuje również odżywienie i natłuszczenie paznokci, a na koniec – opcjonalnie – pomalowanie ich lakierem.

 

Paznokcie opiłowuje się od boków ku ich wierzchołkom. Istotne podczas zabiegu jest zachowanie naturalnego kształtu paznokci (możliwa jest ewentualna korekta). Przed usunięciem skórek palce poddawane są kąpieli w wodzie z dodatkiem specjalnego kosmetyku (np. oliwki). Jeszcze przed zakończeniem zabiegów na paznokciach (polerowanie, malowanie) wykonuje się peeling i masaż dłoni.

 

 

Istotne znaczenie mają wybór techniki malowania oraz dobór koloru lakieru do paznokci. Przykładowo paznokcie okrągłe wyglądają niekorzystnie, gdy zostaną pokryte lakierem perłowym. Panie o dłuższych paznokciach mogą zdecydować się na manicure francuski, który polega na pomalowaniu wolnego brzegu paznokcia lakierem białym, a następnie pokryciu całej płytki lakierem cielistym.

 

 

Na manicure klasyczny nie powinny decydować się osoby, u których wokół paznokci występują infekcje i stany zapalne, skaleczenia czy zadrapania.

 

 

Alternatywą dla manicure’u klasycznego jest manicure biologiczny, w czasie którego nie używa się metalowych narzędzi do usuwania skórek, a jedynie specjalnego płynu oraz drewnianego patyczka. Do pielęgnacji dłoni i paznokci używa się tu tylko naturalnych preparatów.

 liczba odwiedzin: 875763      online: 1
© 2022 MBEST